prague baroque orchestra & vocal ensemble               
There are no translations available.

Záznam koncertu Collegia 1704 na Festival Oude Muziek v Utrechtu 2012
J. D. Zelenka: Missa Omnium Sanctorum, ZWV 21
© AVRO Klassiek

 
ORFEO ED EURIDICE
Music: Collegium 1704, Collegium Vocale 1704
Conductor: Václav Luks
Director: Ondřej Havelka
Orfeo: Bejun Mehta
Euridice: Eva Liebau
Amor: Regula Mühlemann
The Baroque Theatre of Český Krumlov Castle provides an ideal setting for one of the most important operas in music history, Christoph Willibald Gluck’s “Orfeo ed Euridice”. Director Ondřej Havelka captures much more than a stage performance: combining period details with modern psychological interpretation he chooses a cinematic approach that literally takes us behind the scenes of this unique venue.
Bejun Mehta, ‘arguably the best countertenor in the world today’ (Sueddeutsche Zeitung), lends credibility to the emotions tormenting Orfeo’s heart. As his beloved Euridice, Austrian soprano Eva Liebau juggles joy and jealousy. Bringing comic relief to the work’s dark tone is Regula Mühlemann as Amore, who cheerily sends mortals zigzagging on their way to life, love – and, maybe, death. Under the baton of baroque specialist Václav Luks, the splendid soloists are supported by the Prague orchestra and vocal ensemble Collegium 1704 and Collegium Vocale 1704.
 
There are no translations available.

Mozart in Prague: Rolando Villazon on Don Giovanni
Hudba: Collegium 1704
Premiéra: sobota 26. dubna 2014 v 20:30 na BBC Two
Don Giovanni měl svou premiéru v Praze 29. října 1787. Mozartova nesmírně úspěšná opera, jejíž děj vychází z legendy o slavném prostopášníkovi Donu Juanovi, nadchla Pražany, kteří si operu zamilovali. Ale co přesně je všechy – skladatele, diváky, divadelního ředitele a herce – svedlo dohromady? Oceňovaný tenorista Rolando Villazón představuje příběh jedné z nejznámějších oper všech věků. V dokumentu, který se natáčel v Praze, Rolando Villazón zkoumá, co předcházelo prvnímu provedení při svíčkách: vedle hudebního obsahu představí také společenské ovzduší, ve kterém byla opera uvedena. Dokument završuje rekonstrukce finále opery tak, jak asi vypadala a zněla práve v onen podzimní večer, a to v podání Collegia 1704 pod vedením Václava Lukse. 

Rolando navštíví Stavovské divadlo, kde Mozart dirigoval premiéru Dona Giovanniho. Pracuje s operními pěvci Svatoplukem Semem, Alžbětou Poláčkovou, Fulviem Bettinim a Janem Martiníkem a Collegiem 1704, kteří se na provedení podíleli. Hovoří s Václavem Luksem, dirigentem orchestru a společně rozebírají hudbu tohoto díla. Prostřednictvím svého zpěvu a diskusí o klíčových pasážích díla Rolando odhaluje Mozartova génia jakožto skladatele, který používal revoluční hudební techniky. Postupně se ukazuje, že Don Giovanni nejenže tehdejší publikum bavil, ale zároveň jej i děsil, neboť hrál na strunu nejhlubších strachů tehdejší doby; jak rozdílně opera našemu uchu zní, pokud ji hrajeme na dobové nástroje; a jak dalece Mozart překročil hranice tehdejších hudebních konvencí a stvořil tak unikátní dílo. V rozhovorech s nejrůznějšími experty a na základě historických pramenů před námi Rolando uvádí v život scénu, kostýmy, ale i tehdejší publikum a ukazuje detailní obrázek světa, ve kterém byla tato opera prvně provedena.
 
Händelův Mesiáš v La Chaise-Dieu, sestřih z TV Mezzo
There are no translations available.

 
There are no translations available.

Reportáž z koncertu Collegia 1704 na Festival de Sablé 2011
J. D. Zelenka: Responsoria pro hebdomata
© České sny 2011, partner projektu

 
Händelův Mesiáš na Academie de Bach
There are no translations available.

 
There are no translations available.Jan Dismas Zelenka
(1679—1745)

Officium defunctorum ZWV 47 (1733)
Requiem in D ZWV 46 (1733)

 
 
There are no translations available.

Händel: Disserratevi porte d'averno (La Resurrezione HWV 47)

 
There are no translations available.

G. F. Händel – La Resurrezione (Sonata)

 
 


Collegium 1704 | mobil: +420 773 99 1704 | tel.: +420 246 052 456 | e-mail: info@collegium1704.com | adresa: Mánesova 813/4, 120 00 Praha, ČR

2013 © Collegium 1704
ČeštinaFrenchEnglishDeutsch