FB   Twitter   You Tube
Sezóna 2018|19 začíná v pondělí 22. října 2018 v Katedrále sv. Víta českou premiérou - Biberovou Missou Salisburgensis. Abonmá v prodeji až do 13. listopadu 2018.
> více PROGRAM VSTUPENKY
Collegium 1704 oslaví v nadcházející sezóně 10 let od vzniku koncertního cyklu Hudební most Praha - Drážďany. Sezóna 2018/19 v drážďanském Annenkirche začíná 23. října.
> více PROGRAM VSTUPENKY

E-shop

Předchozí Další
Johann Sebastian Bach

Johann Sebastian Bach

Oboe concertos et cantatas/CD/

Josef Mysliveček

Josef Mysliveček

Violin Concertos Sinfonia et Ouvert...

Heinrich Ignaz Franz von Biber / Claudio Monteverdi

Heinrich Ignaz Franz von Biber / Claudio Monteverdi

Missa Salisburgensisčásti Selva Morale e...

Gaetano Donizetti

Gaetano Donizetti

Messa da Requiem [1835]/DVD/

Jan Dismas Zelenka

Jan Dismas Zelenka

Sonatas ZWV 181 a 2 oboi (violino) ...

Jan Dismas Zelenka

Jan Dismas Zelenka

Missa Divi Xaverii ZWV 12Litaniae de San...

Christoph Willibald Gluck

Christoph Willibald Gluck

Orfeo ed EuridiceBejun Mehta/Blu-ray/

Georg Fridrich Händel

Georg Fridrich Händel

La Ressurezione HWV 47/LIVE/

Vyprodaný Vánoční koncert ve znamení událostí, které změnily svět

Ann Hallenberg webDvě díla napsaná jako reakce na nejničivější evropská zemětřesení 18. století představí Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse na svém tradičním Vánočním koncertu 15. prosince v Rudolfinu. Zazní také „Utrechtské“ Te Deum G. F. Händela. Hlavním hostem bude švédská mezzosopranistka Ann Hallenberg. Koncert je vyprodán, je však možné, že se na poslední chvíli uvolní některé z nevyzvednutých rezervací, doporučujeme sledovat stránku Vstupenky.

Collegium 1704 na program zařadilo oratorium Die Donnerode G. Ph. Telemanna a mariánskou kantátu Donna, che in ciel G. F. Händela, kterou přednese slavná švédská mezzosopranistka Ann Hallenberg. Obě díla vznikla jako reakce na ničivá zemětřesení, která v 18. století postihla Řím a Lisabon. Během večera zazní také Händelovo „Utrechtské“ Te Deum – slavnostní hymnus, zkomponovaný u příležitosti uzavření Utrechtského míru, který v roce 1713 ukončil válku o španělské dědictví.

„Händelovu kantátu a Telemannovo oratorium spojuje fascinace nepřekonatelnou mocí přírody, jejich společným poselstvím je prosba o spasení před ničivou silou zemětřesení. Utrechtské Te Deum je oproti tomu dílem s politickým podtextem. Stále aktuální prosba o uchránění před válečnou vřavou je zde však tlumočena se stejnou intenzitou jako prosba o uchránění před silou přírody v ostatních dílech tohoto koncertu,“ dodává k programu Václav Luks, umělecký vedoucí Collegia 1704.

Na koncertě vedle Ann Hallenberg a souborů Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704 vystoupí sopranistka Céline Scheen, altistky Kamila Mazalová a Aneta Petrasová, tenoristé Alessio Tosi a Václav Čížek a basisté Lisandro Abadie a Marián Krejčík.

S totožným programem pak Collegium 1704 v lednu vycestuje na turné po nejprestižnějších evropských sálech: opět bylo poctěno pozváním do vídeňského Konzerthausu v rámci Resonanzen Festival, belgického De Bijloke v Gentu, opakovaně bude také hostovat v sále Filharmonie v Kolíně nad Rýnem a v Laeiszhalle v Hamburku.

Odběr novinek

Collegium1704 Vám bude zasílat tyto informace:

Vyhledávání

FB Twitter You Tube flickr gr Pro cleny
Collegium 1704 o. p. s. Mánesova 813/4, 120 00 Praha 2 Tel: +420 246 052 456 E-mail: info@collegium1704.com