NOVÁ ADRESA KANCELÁŘE COLLEGIA 1704: COLLBENKA 1704, Kolbenova 499/42, 190 00 Praha 9 - těšíme se na Vás!
FB   Twitter   You Tube
Sezóna 2018|19 začíná v pondělí 22. října 2018 v Katedrále sv. Víta českou premiérou - Biberovou Missou Salisburgensis. Abonmá v prodeji až do 13. listopadu 2018.
> více PROGRAM VSTUPENKY
Collegium 1704 oslaví v nadcházející sezóně 10 let od vzniku koncertního cyklu Hudební most Praha - Drážďany. Sezóna 2018/19 v drážďanském Annenkirche začíná 23. října.
> více PROGRAM VSTUPENKY

E-shop

Předchozí Další
Johann Sebastian Bach

Johann Sebastian Bach

Oboe concertos et cantatas/CD/

Josef Mysliveček

Josef Mysliveček

Violin Concertos Sinfonia et Ouvert...

Heinrich Ignaz Franz von Biber / Claudio Monteverdi

Heinrich Ignaz Franz von Biber / Claudio Monteverdi

Missa Salisburgensisčásti Selva Morale e...

Gaetano Donizetti

Gaetano Donizetti

Messa da Requiem [1835]/DVD/

Jan Dismas Zelenka

Jan Dismas Zelenka

Sonatas ZWV 181 a 2 oboi (violino) ...

Jan Dismas Zelenka

Jan Dismas Zelenka

Missa Divi Xaverii ZWV 12Litaniae de San...

Georg Fridrich Händel

Georg Fridrich Händel

La Ressurezione HWV 47/LIVE/

Christoph Willibald Gluck

Christoph Willibald Gluck

Orfeo ed EuridiceBejun Mehta/DVD/

Jiří Antonín Benda

Jiří Antonín Benda

Koncerty pro cembalo, dvoje housle, viol...

Collegium 1704 oslavilo Velikonoce velkolepým Mesiášem ve vyprodaném Rudolfinu

Messiah RudolfinumOratorium Mesiáš Georga Friedricha Händela bylo představeno pod vedením Václava Lukse barokní orchestr a vokální ansámbl Collegium 1704 na svém Velikonočním koncertu, který byl vyvrcholením jarní části sezony.

Oratorium Mesiáš HWV 56 zkomponoval Georg Friedrich Händel na anglické libreto Charlese Jennense v roce 1741. Dílo je inspirováno poselstvím života, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista a zhudebňuje libretistou adaptované, volně řazené starozákonní i novozákonní texty. Händel Mesiáše několikrát upravil vždy dle potřeb nadcházejícího provedení, vzniklo tak několik variant kompozice pro různá hlasová i instrumentální obsazení.

„Händelův Mesiáš je ikonickým dílem nejen samotného autora – pro generace tvůrců i posluchačů se stal předobrazem žánru oratoria. Navzdory triumfální premiéře v Dublinu roku 1742 si Mesiáš jen s obtížemi získával srdce londýnského publika. Teprve až od roku 1750 se stává pravidelnou součástí koncertního života. Humanistický podtext díla se pak stal základem jeho rychle se šířící, takřka lidové, proslulosti.“, dodal ke skladbě Václav Luks, umělecký vedoucí a dirigent Collegia 1704.

Jako sólisté večera se představili čtyři mezinárodně uznávaní pěvci: rakouská sopranistka Marie-Sophie Pollak; italský kontratenor Raffaele Pe pravidelně spolupracující s předními dirigenty – Sirem Johnem Eliotem Gardinerem, René Jacobsem, Nicholasem McGeganem ad.; Krystian Adam, tenorista polského původu a zkušený interpret Händelových děl (Rodelinda, Izrael v Egyptě, Il Trionfo del Tempo ad., kterého zná pražské publikum mimo jiné z Myslivečkovy Olimpiade); a basista Krešimir Stražanac.


Koncert byl natáčen pro francouzskou online televizi Culturebox a je k dispozici do 24. září 2016 na této adrese: http://bit.ly/MessieHaendelVaclavLuks


Odběr novinek

Collegium1704 Vám bude zasílat tyto informace:

Vyhledávání

FB Twitter You Tube flickr gr Pro cleny
Collegium 1704 o. p. s. Mánesova 813/4, 120 00 Praha 2 Tel: +420 246 052 456 E-mail: info@collegium1704.com