NOVÁ ADRESA KANCELÁŘE COLLEGIA 1704: COLLBENKA 1704, Kolbenova 499/42, 190 00 Praha 9 - těšíme se na Vás!
FB   Twitter   You Tube
Abonmá na sezonu 2017/18 v prodeji od 10. dubna 2017 - Selva Morale e spirituale C. Monteverdiho, Maddalena ai piedi di Cristo A. Caldary, Mesiáš G. F. Händela, premiéra skladby Dixit Dominus Leonarda Lea ad.
> více PROGRAM VSTUPENKY
Collegium 1704 oslaví v nadcházející sezoně 10 let od vzniku Hudebního mostu Praha - Drážďany. Sezona 2017/18 v drážďanském Annenkirche začíná 2. října 2017, abonmá v prodeji již nyní.
> více PROGRAM VSTUPENKY

E-shop

Předchozí Další
Jan Dismas Zelenka

Jan Dismas Zelenka

Sonatas ZWV 181 a 2 oboi (violino) ...

Jan Dismas Zelenka

Jan Dismas Zelenka

Missa Divi Xaverii ZWV 12Litaniae de San...

Georg Fridrich Händel

Georg Fridrich Händel

La Ressurezione HWV 47/LIVE/

Christoph Willibald Gluck

Christoph Willibald Gluck

Orfeo ed EuridiceBejun Mehta/DVD/

Jiří Antonín Benda

Jiří Antonín Benda

Koncerty pro cembalo, dvoje housle, viol...

Jan Dismas Zelenka

Jan Dismas Zelenka

Officium defunctorum ZWV 47 Requiem in D...

Zelenka / Tůma

Zelenka / Tůma

J. D. Zelenka:Sanctus et Agnus Dei, ZWV ...

Jan Dismas Zelenka

Jan Dismas Zelenka

Responsoria pro hebd. sancta ZWV 55Lamen...

Mariánské nešpory Claudia Monteverdiho otevřely novou sezonu

opening-concert_2016-17Mariánské nešpory – rarita, která se u nás v současné době objevuje v koncertních programech zcela výjimečně. Po úspěších zahraničního léta se Collegium 1704 opět vrátilo ke svému domácímu publiku, kterému na zahajovací dvojici koncertů 24. a 25. října nenabídlo nic menšího než toto mistrovské barokní dílo Claudia Monteverdiho. Provedením nešpor orchestr zároveň předjímalo skladatelovo nadcházející významné výročí.

Zahajovací říjnový program se nesl v duchu blížícího se 450. výročí narození Claudia Monteverdiho a to novým provedením v Praze jinak ojediněle uváděných Mariánských nešpor – majestátní barokní skladby, která již v loňském roce zaznamenala mimořádný úspěch. Tentokrát umocnila posluchačský zážitek výjimečná akustika jednoho z nejlepších pražských koncertních sálů – Dvořákovy síně pražského Rudolfina. Hned v pátek 28. října zazní nešpory také v Annenkirche na zahajovacím koncertě drážďanské sezony. 

Nešpory datované k roku 1610 věnoval autor papeži Pavlu V. a první známé provedení díla proběhlo v srpnu 1613 v Benátkách. Jejich monumentální výstavba je dodnes srovnávána s největšími duchovními kompozicemi, jakými jsou Matoušovy pašije J. S. Bacha a Mesiáš G. F. Händela. 

V nové sezoně se Collegium 1704 navrací ve zvýšené intenzitě do Dvořákovy síně Rudolfina a dlouhodobě narůstající zájem publika o koncerty se odrazil v reprízování všech koncertních programů. Kromě koncertů v Rudolfinu jsou připraveny dva programy v kostele sv. Šimona a Judy – mimořádný koncert La Virtuosissima 7. prosince 2016 a dva silvestrovské koncerty 31. prosince 2016. Publikum se může těšit na provedení novodobé premiéry Litanieae Xaverianae J. D. Zelenky i na proslulá díla barokních mistrů – Janovy pašije nebo Vánoční oratorium J. S. Bacha ad. Právě Bachovými pašijemi orchestr v dubnu 2017 završí pražskou sezonu, mimořádně pod vedením temperamentního Larse Ulrika Mortensena, jedné z nejvýraznějších dirigentských osobností a uměleckého vedoucího dánského orchestru Concerto Copenhagen, se kterým Collegium 1704 bude spolupracovat vůbec poprvé. 

"Návrat Monteverdiho do Prahy" - recenze na zahajovací koncert od Marca Niuba pro hudební server Harmonie Online: http://www.casopisharmonie.cz/kritiky/navrat-monteverdiho-do-prahy.html

 

Zůstaňte s námi ve spojení

Vyhledávání

FB Twitter You Tube flickr gr Pro cleny
Collegium 1704 o. p. s. Mánesova 813/4, 120 00 Praha 2 Tel: +420 246 052 456 E-mail: info@collegium1704.com