NOVÁ ADRESA KANCELÁŘE COLLEGIA 1704: COLLBENKA 1704, Kolbenova 499/42, 190 00 Praha 9 - těšíme se na Vás!
FB   Twitter   You Tube
Nadcházející sezóna začíná 22. října 2018 Biberovou Missou Salisburgensis. Abonmá v prodeji však již nyní - rezervujte si své místo na celý rok. Jednotlivé vstupenky v prodeji od pondělí 28. května 2018. 
> více PROGRAM VSTUPENKY
Collegium 1704 oslaví v nadcházející sezóně 10 let od vzniku cyklu Hudebního mostu Praha - Drážďany. Sezóna 2017/18 v drážďanském Annenkirche začíná 23. října, vstupenky a abonmá v prodeji již nyní.
> více PROGRAM VSTUPENKY

E-shop

Předchozí Další
Josef Mysliveček

Josef Mysliveček

Violin Concertos Sinfonia et Ouvert...

Heinrich Ignaz Franz von Biber / Claudio Monteverdi

Heinrich Ignaz Franz von Biber / Claudio Monteverdi

Missa Salisburgensisčásti Selva Morale e...

Gaetano Donizetti

Gaetano Donizetti

Messa da Requiem [1835]/DVD/

Jan Dismas Zelenka

Jan Dismas Zelenka

Sonatas ZWV 181 a 2 oboi (violino) ...

Jan Dismas Zelenka

Jan Dismas Zelenka

Missa Divi Xaverii ZWV 12Litaniae de San...

Georg Fridrich Händel

Georg Fridrich Händel

La Ressurezione HWV 47/LIVE/

Christoph Willibald Gluck

Christoph Willibald Gluck

Orfeo ed EuridiceBejun Mehta/DVD/

Jiří Antonín Benda

Jiří Antonín Benda

Koncerty pro cembalo, dvoje housle, viol...

Jan Dismas Zelenka

Jan Dismas Zelenka

Officium defunctorum ZWV 47 Requiem in D...

Mariánské nešpory Claudia Monteverdiho otevřely novou sezonu

opening-concert_2016-17Mariánské nešpory – rarita, která se u nás v současné době objevuje v koncertních programech zcela výjimečně. Po úspěších zahraničního léta se Collegium 1704 opět vrátilo ke svému domácímu publiku, kterému na zahajovací dvojici koncertů 24. a 25. října nenabídlo nic menšího než toto mistrovské barokní dílo Claudia Monteverdiho. Provedením nešpor orchestr zároveň předjímalo skladatelovo nadcházející významné výročí.

Zahajovací říjnový program se nesl v duchu blížícího se 450. výročí narození Claudia Monteverdiho a to novým provedením v Praze jinak ojediněle uváděných Mariánských nešpor – majestátní barokní skladby, která již v loňském roce zaznamenala mimořádný úspěch. Tentokrát umocnila posluchačský zážitek výjimečná akustika jednoho z nejlepších pražských koncertních sálů – Dvořákovy síně pražského Rudolfina. Hned v pátek 28. října zazní nešpory také v Annenkirche na zahajovacím koncertě drážďanské sezony. 

Nešpory datované k roku 1610 věnoval autor papeži Pavlu V. a první známé provedení díla proběhlo v srpnu 1613 v Benátkách. Jejich monumentální výstavba je dodnes srovnávána s největšími duchovními kompozicemi, jakými jsou Matoušovy pašije J. S. Bacha a Mesiáš G. F. Händela. 

V nové sezoně se Collegium 1704 navrací ve zvýšené intenzitě do Dvořákovy síně Rudolfina a dlouhodobě narůstající zájem publika o koncerty se odrazil v reprízování všech koncertních programů. Kromě koncertů v Rudolfinu jsou připraveny dva programy v kostele sv. Šimona a Judy – mimořádný koncert La Virtuosissima 7. prosince 2016 a dva silvestrovské koncerty 31. prosince 2016. Publikum se může těšit na provedení novodobé premiéry Litanieae Xaverianae J. D. Zelenky i na proslulá díla barokních mistrů – Janovy pašije nebo Vánoční oratorium J. S. Bacha ad. Právě Bachovými pašijemi orchestr v dubnu 2017 završí pražskou sezonu, mimořádně pod vedením temperamentního Larse Ulrika Mortensena, jedné z nejvýraznějších dirigentských osobností a uměleckého vedoucího dánského orchestru Concerto Copenhagen, se kterým Collegium 1704 bude spolupracovat vůbec poprvé. 

"Návrat Monteverdiho do Prahy" - recenze na zahajovací koncert od Marca Niuba pro hudební server Harmonie Online: http://www.casopisharmonie.cz/kritiky/navrat-monteverdiho-do-prahy.html

 

Zůstaňte s námi ve spojení

Vyhledávání

FB Twitter You Tube flickr gr Pro cleny
Collegium 1704 o. p. s. Mánesova 813/4, 120 00 Praha 2 Tel: +420 246 052 456 E-mail: info@collegium1704.com