FB   Twitter   You Tube
E-shop
Cart empty
Gramophone EditorsChoice

Audio

Jan Dismas Zelenka

Officium defunctorum ZWV 47
Requiem in D ZWV 46 za Augusta Silného
/2CD/
550 Kč
Jan Dismas Zelenka (1679–1745)

Václav Luks diriguje Officium defunctorum s širokodechou dramatickou energií; hudebníci a zpěváci Collegia 1704 hrají a zpívají s precizností a lyrismem. Odkrývá se nám tu skvostné mistrovské dílo. (Gramophone)
 
..Collegium 1704 je jedním z vůdčích zelenkovských interpretů současnosti. Šťastné to dny pro Zelenkovy příznivce. (Early Music Review)

CD Zelenka: Officium defunctorum & Requiem bylo oceněno prestižním Gramophone Magazine Editor's Choice a zvoleno jako nahrávka měsíce června 2011. Ukázka z CD byla též zařazena do výběru Gramophone Player.


Obsah

Václav Luks dirigent
Hana Blažíková soprán 
Markéta Cukrová alt
Sébastian Monti tenor 
Tomáš Král bas 
Marián Krejčík bas 


Detaily

CD Zelenka: Officium defunctorum & Requiem bylo nominováno na cenu německých hudebních kritiků

CD Zelenka: Officium defunctorum & Requiem sklízí další úspěchy, tentokrát u německé kritiky: CD bylo nominováno na cenu německé hudební kritiky "Preis der deutschen Schallplattenkritik". Tato asociace sestávající ze 140 německých hudebních publicistů a muzikologů každé čtvrtletí v rámci "čtvrtletního výběru kritiků" ("Bestenliste") doporučuje nahrávky hodné zvláštní pozornosti v celkem 29 kategoriích. Poslední vydané CD souboru Collegium 1704 bylo ve druhém čtvrtletí vybráno pro "Naprostou průzračnost a rozhodný elán, kterým nahrávka propojuje vášeň se spirituální vážností, kterou Zelenkova svérázná  hudba dosahuje nebeských výšin."(Martin Mazger)

2010 © ACCENT, vydáno ve spolupráci s Festival de La Chaise-Dieu, Festival de Sully et du Loiret Deutschalndradio Kultur a Collegiem 1704


Platby

Stay in touch

Search

FB Twitter You Tube flickr gr Pro cleny
Collegium 1704 o. p. s. Mánesova 813/4, 120 00 Praha 2 Tel: +420 246 052 456 E-mail: info@collegium1704.com